+38 (04744) 3-24-45
Меню
Остання редакція: 20 жовтня 2022

XІI ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МЕНЕДЖМЕНТ ХХІ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ»

20 жовтня 2022 р. відбулася XІI Всеукраїнська науково-практична конференція «Менеджмент ХХІ століття: проблеми і перспективи», організована факультетом менеджменту Уманського національного університету садівництва з використанням інструменту дистанційної освіти ZOOM.

Варто відмітити, що ця конференція вже стала традиційною і проводиться щорічно восени. Мета конференції – аналіз сучасних тенденцій менеджменту, логістики, туризму та готельно-ресторанного бізнесу, ключових проблем професійної освіти, а також розкриття наукового потенціалу молодих учених, аспірантів та студентів.

Співорганізаторами конференції виступили Білоцерківський національний аграрний університет, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Миколаївський національний аграрний університет та Сумський національний аграрний університет. До участі у конференції також долучилися представники таких освітніх закладів, як Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», ВСП «Уманський фаховий коледж технологій та бізнесу Уманського національного університету садівництва».

Робота конференції була представлена тематичними напрямками, що охоплюють сучасні тенденції розвитку менеджменту у глобальному конкурентному середовищі; концептуальні засади розвитку зовнішньоекономічних стратегій країн з динамічними економіками; інноваційні інструменти управління логістичною діяльністю підприємств; актуальні проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного та туристичного бізнесу; соціальні, філософські, політичні та правові проблеми формування громадянського суспільства в Україні та університетську освіту в контексті реалізації зовнішньоекономічної стратегії України.

Вітальним словом відкрив конференцію перший проректор, заступник голови Вченої ради університету, д.с.-г.н., доцент Іван Мостов’як, окресливши актуальність проблемних питань в аспекті глобалізаційних викликів сьогодення.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася декан факультету менеджменту, к.е.н., доцент Наталія Вернюк, яка наголосила на покликанні таких заходів висвітлювати та узагальнювати найважливіші завдання сучасної вищої освіти, розвиватися відповідно до викликів нашого часу, особливо в умовах війни.

Увазі учасників конференції була представлена доповідь Олени Варченко, д.е.н., професора, проректора з наукової та інноваційної діяльності Білоцерківського національного аграрного університету на тему «Напрями розвитку наукової діяльності у закладах вищої аграрної освіти», яка охоплювала специфіку як класичних моделей університетів, так і моделей майбутнього, основні напрямки наукових досліджень тощо

В рамках пленарного засідання з доповідями виступили представники усіх чотирьох кафедр факультету, зокрема:

Майя Костюк, к.і.н., доцент кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін представила учасникам конференції доповідь «Виставкова діяльність Уманського училища садівництва як спосіб розповсюдження сільськогосподарських знань у Черкаському краї (друга половина XIX ст.)»;

Лариса Суліма, викладач кафедри української та іноземних мов розкрила актуальні аспекти професійного спілкування у доповіді «Чистота мовлення – обов’язковий складник професійної культури сучасного менеджера»;

Крістіна Сухецька, аспірантка 21 дф-м групи факультету менеджменту (науковий керівник: Інна Новак, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту) озвучила особливості прийняття управлінських рішень у доповіді «Антисипативне управління як інструмент прийняття рішень»;

Софія Нижник, магістрантка 11м-тм групи факультету менеджменту (науковий керівник: Олена Саковська, к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи) ознайомила учасників з витоками та перспективами паломницького туризму у доповіді «Розвиток паломницького туризму в м. Умань».

Представлений у доповідях матеріал вражав своєю новизною, актуальністю, різноплановістю та супроводжувався цікавими і колоритними презентаціями.

Після закінчення пленарного засідання робота конференції була продовжена на секційних засіданнях. Тези доповідей учасників будуть опубліковані у збірнику конференції.

Цьогорічна конференція «Менеджмент ХХІ століття: проблеми і перспективи», яка відбулася у такий складний час, ще раз засвідчила необхідність проведення аналогічних заходів та підтвердила бажання науковців обмінюватися досвідом, знайомитися із надбаннями колег із різних куточків України.

Заступник декана з наукової роботи, к.пед.н., доцент

Світлана Каричковська